Eko sieciówka

@bielmagazine @hm

Odpowiedzialna moda, o której mówi się coraz częściej, zawitała również do znanej na całym świecie sieciówki H&M. Inicjatywy, jakie podejmuje ten szwedzki koncern odzieżowy napawają optymizmem.

,,Jeszcze lepsza bawełna” – to kampania stworzona z myślą o ekologicznych rozwiązaniach. Na stronie H&M możemy przeczytać więcej na jej temat: ,,Dobra wiadomość dla Ciebie i dla środowiska – od następnego roku 100% bawełny będzie pozyskiwane odpowiedzialnie. Oznacza to, że będziemy używać tylko bawełny organicznej, z recyklingu lub zamówionej w programie BCI (Better Cotton Initiative)”. W kolekcji Basics, zarówno w dziale dziecięcym, jak i damskim firma używa już wyłącznie bawełny ekologicznej. Bawełna organiczna musi pochodzić z plantacji wolnych od chemikaliów, dlatego też nie tylko chronimy środowisko, ale także naszą skórę.

Jednak nie tylko w ten sposób H&M przyczynia się pozytywnie dla środowiska. Kampania ,,Zamknij obieg mody” to inicjatywa na rzecz lepszej przyszłości tej branży. Na czym polega? W każdym sklepie umieszczone są pojemniki, do których można wrzucić dosłownie wszystkie tekstylia – nawet pojedynczą skarpetkę czy sprany T-shirt. Następnie ubrania mogą trafić m.in. na rynek dóbr z drugiej ręki (jeśli nadają się do ponownego noszenia), mogą zostać przetworzone na inne produkty np. szmatki bądź trafią do recyklingu. Dodatkowo, robiąc coś dobrego dla środowiska, otrzymuje się kupon rabatowy na następne zakupy.

Kolejnym odpowiedzialnym ruchem, jakim może pochwalić się szwedzka firma jest wprowadzenie papierowych toreb na zakupy. Połowa przychodu z ich sprzedaży zostanie przekazana na WWF Polska. Klienci jednak zachęcani są do noszenia własnych toreb wielokrotnego użytku.

Coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na cenę, ale na jakość produktu. Moda ekologiczna bywa droga, jednak ich jakość gwarantuje dłuższe użytkowanie i pozytywny wpływ dla środowiska. To ważne, aby nie tylko wielkie domy mody, ale również znane sieciówki wprowadzały tak istotne zmiany. Marka H&M do 2030 roku planuje poddawać wszystkie ubrania recyklingowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułLife on Mars
Następny artykułPolski design