Ethy Maps

@ethy.life @bielmagazine

 

W gąszczu przeróżnych nowych aplikacji Ethy Maps to narzędzie, które pomaga żyć świadomie. Wskazuje nam zlokalizowane na całym świecie restauracje, kawiarnie, jak również pralnie, noclegi, punkty adopcji roślin, sklepy z kosmetykami czy salony fryzjerskie przyjazne dla środowiska. Jak działa?

Po wejściu na stronę ethymaps.com należy wpisać konkretne miasto bądź kraj, a następnie spośród wielu filtrów zaznaczyć, jakie dokładnie miejsce nas interesuje. Aplikacja jest częścią projektu Ethy, którego założycielką jest Polka – Julia Mafalda. Na stronie internetowej ethy.life twórczyni pisze : Ethy Life to platforma edukacyjno-lajfstajlowa, gdzie poznasz wiele sposobów na to, jak zdrowo i ekologicznie uzdrowić ciało, duszę i umysł, odtruwając jednocześnie Matkę Ziemię. Każdy znajdzie coś dla siebie”.Twórczyni aplikacji zachęca do samodzielnego odnajdywania nowych etycznych miejsc i dodawania ich na mapę. Zaznaczone lokalizacje to miejsca, w których dobrze traktowani są pracownicy, a także mile widziane są zwierzęta.

Na rynku istnieje już wiele aplikacji, które zachęcają do bardziej świadomych wyborów, jak GreenLove, ale skupiają się one na konkretnej dziedzinie. Jednak mając w swoim telefonie  wiele eko aplikacji możemy być bardziej odpowiedzialni za środowisko i sprawdzać nie tylko miejsca gastronomiczne, ale wiedzieć, jak segregować odpady czy gdzie szukać produktów nietestowanych na zwierzętach.

Na razie strona Ethy wyświetlana jest wyłącznie w wersji beta,
a w niedalekiej przyszłości będzie dostępny do ściągnięcia w formie aplikacji. Nasze codzienne wybory mają ogromne znaczenie, a z aplikacjami tego typu mogą stać się prostsze i jednocześnie bardziej etyczne. Dla miłośników zdrowego, ekologicznego życia to narzędzie skrojone na ich miarę. Aplikacja pozwala dokonywać świadomych wyborów, które pozytywnie wpływają na naszą planetę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here