FashionMania SILESIA 2019

FashionMania SILESIA 2019

@bielmagazine @hatalskadesign @justfashionagency @fashionmania_gliwice @arenagliwice.official @balwierczak_stories @kju.to.shop @kordianmedrala @jmartfashion @maciejdomanski @curyloproject @annhasiak @czamaramagda @gaberon.official @gaberonconceptstore @kamil.sobczyk @kordianmedrala

W ubiegłą sobotę odbyło się niezwykłe modowe wydarzenie FashionMania SILESIA 2019, które od kilku lat przyciąga miłośników mody i sztuki. Tegoroczna edycja odbyła się w Arenie Gliwice, która już od progu zachęca nas futurystyczną architekturą i designem.

Galę rozpoczął pokaz “Modowe Odkrycie Roku 2019” marki Kju.To. Na ich Instagramie znajdujemy opis “Produkcja w Polsce, przez nastolatków wykorzystujących samych siebie jako tanią siłę roboczą”- bardzo spodobał nam się dowcip, który serwują już na wstępie, a dalej jest jeszcze lepiej! W twórczości Kju.To zauważamy rozmaitość kolorów, a także inspiracje światem bajki i dzieciństwa. Wśród gości pokazu można było dostrzec mocno zaskoczone miny i odgłosy zachwytu – to najlepsze podsumowanie ich kolekcji!

Jako kolejny zaprezentował się Kordian Mędrala. Szczególnie w jego projektach zainteresowało nas połączenie minimalizmu, elegancji, prostych konstrukcji w zestawieniu z epokowymi elementami jak: paski i naramienniki, które przypominają stroje starożytnych gladiatorów. Love it!

Joanna Moskal przedstawiła swoją kolekcję, która wyróżniała się neonowymi kolorami, świecącymi cekinami, satynowymi materiałami, a także nadrukami pop art. Konstrukcje ubrań są proste i minimalistyczne, dzięki czemu projekty zyskują na użytkowości, więc śmiało możemy zakupić je do swojej garderoby!

Przyszła również pora na ostudzenie temperatury. Wobec reszty artystycznych projektów, pokaz Macieja Domańskiego na pewno znalazł uznanie wśród gości o bardziej stonowanym guście.

Anna Nowak-Curyło to autorka niesamowitej męskiej kolekcji. Jest ona tak różnorodna, że trudno tu doszukiwać się wspólnego mianownika między sylwetkami. Kojarzą nam się one nieco z marką “Vetements”, jeśli chodzi o “objętość” stylizacji. Kolekcja jest absolutnie kosmiczna i oderwana od rzeczywistości!

Blichtr, kicz i kolory! Wow! Anna Hasiak zrobiła na nas ogromne wrażenie swoją kolekcją i wyczuciem estetyki. To poziom światowy! W takich stylizacjach łatwo jest “przedobrzyć” i zamiast high fashion, zrobić wioskę. Anna Hasiak jednak wie, co robi i jej świadomość mody jest imponująca. Jesteśmy zakochani, z pewnością będziemy obserwować jej twórczość.

Pokaz Magdaleny Czamary to kolejny mocny punkt FashionManii! Background stworzony przez piosenkę “Dream on” w wykonaniu Scala & Kolacny Brothers w cudowny sposób wprowadzał nas w nastrój kolekcji. Monumentalne kreacje, wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół, kolorystyka, kształty. Twórczość Magdaleny onieśmiela, intryguje i zachwyca. To już nie była tylko moda, to było widowisko artystyczne.

Ostatni pokaz marki GABERON inspirowany pokoleniem millenialsów to absolutny hit! Streetstyle połączony z post-apokaliptycznymi akcentami zrobił bardzo dobre wrażenie na wybiegu, ale odnajdzie się też na ulicach i w naszych szafach. Bardzo doceniamy nowatorstwo Kamila Sobczyka i lecimy do sklepu

FashionMania to widowisko promujące młodych twórców i talenty. Różnorodność pokazów sprawia, że każdy z gości znajduje coś dla siebie. Jesteśmy wdzięczni Gosi Hatalskiej za organizację takich wydarzeń, bo robi dla nas- fanów mody, ogromny uczynek i przyjemność!

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułEMMY 2019
Następny artykułZAGUBIENIE