Festiwale muzyczne pod ekologicznym szyldem.

Trwa festiwalowy zawrót głowy. Za nami już wiele z nich, ale kilka wciąż jeszcze czeka na swój start. 1 sierpnia rozpoczął się Najpiękniejszy Festiwal Świata, czyli Pol’and’Rock. Od 10 lat wydarzenie to wspiera Allegro, które w tym roku postanowiło zmierzyć się z problemem wszechobecnego plastiku. ,,#BeSmart #WasteLess – edukacja ekologiczna w festiwalowym stylu” – to hasło przewodnie tegorocznego festiwalu.

Na stronie polandrock.allegro.pl możemy przeczytać o idei akcji #BeSmart #WasteLess: ,,Weź udział w warsztatach, zrób biżuterię z używanych ubrań, ekologiczne mydło, worek na zakupy i wiele innych użytecznych przedmiotów przyjaznych środowisku. Nagraj wiadomość, w której złożysz Ziemi ekologiczne życzenia na kolejne 100 lat!”. W zeszłym roku organizatorzy festiwalu również zadbali o środowisko, tworząc akcję ,,Zaraz Będzie Czysto”, która w tym roku będzie kontynuowana. Akcja polega na segregacji śmieci, puszek, ale także sprzedaży alkoholu w specjalnych kubkach RPET, wykonanych w 100% z recyklingu. Strefa gastronomiczna zaopatrzona będzie w ekologiczne opakowania, a także dostępna będzie duża liczba dań wegetariańskich.

Jednak nie tylko Pol’and’Rock postawiło na ekologiczne rozwiązania. Na tegorocznym festiwalu Audioriver, który odbył się 26 lipca, dostępne były punkty, w których na uczestników czekała bezpłatna woda do picia, a napoje podawane były w kubkach wielokrotnego użytku. Zorganizowane zostały także warsztaty dotyczące ekologii. Katowicki OFF Festival również nie pozostaje w tyle. Na wejściu uczestników będzie witała brama, która została stworzona z kontenerów. Te zaś jednocześnie pełnią funkcję koszy na śmieci. Jedzenie na festiwalu w dużej mierze dostępne będzie dla wegetarian i co ważne – podawane na biodegradowalnych talerzach. Wydarzenie odbędzie się 2 sierpnia i potrwa do niedzieli.

Jak wiadomo, każdy festiwal rządzi się swoimi prawami. Nie da się ukryć, że po każdym muzycznym wydarzeniu ilość śmieci, szczególnie tych plastikowych, jest ogromna. Warto jednak połączyć dobrą zabawę z ekologicznymi rozwiązaniami. Organizatorzy, świadomi zagrożeń, które płyną z nadmiernego używania plastiku, szukają rozwiązań prostych, jak na przykład rozdawnictwo worków na śmieci, ale również tych bardziej innowacyjnych. Oby ten trend bardzo szybko zamienił się w coś zupełnie normalnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here