Interaktywna doniczka

Ludzie mają różne pomysły, ale wśród nich można znaleźć takie, które naprawdę ułatwiają życie. W designie  projektanci prześcigają się na coraz to ciekawsze koncepcje. Takim przykładem może być interaktywna doniczka Lua, która powstała w Luksemburgu w studio Mu Design. Wyposażona jest w liczne czujniki, pokazujące stan emocjonalny rośliny. Na ekranie umieszczonym na doniczce pojawiają się emotikony charakterystyczne dla komunikatorów internetowych.

,,Na twarzy” doniczki możemy odczytać kilkanaście różnych emocji. Sześć emotikon związanych jest ze zdrowiem rośliny: pokazuje, gdy jest spragniona – wtedy należy ją podlać bądź chora – gdy wilgotność gleby jest zbyt duża. Ekran na doniczce może również wyświetlić wizerunek wampira – oznacza to, że ekspozycja na światło jest zbyt niska, natomiast zez wskazuje na zbyt duże nasłonecznienie. Oczywiście Lua wyraża również standardowe animacje – gdy jest jej zbyt zimno lub za ciepło. Doniczka wykrywa także ruch.

Wraz z zakupem doniczki instalujemy darmową aplikację, która dodatkowo wskaże nam, jakich warunków wymagają poszczególne rośliny. Wystarczy wybrać dokładny jej typ (roślina liściasta, drzewko, sukulent/kaktus, paproć, roślina kwitnąca lub pnąca) bądź samodzielnie ustawić swoje preferencje. Wilgotność podłoża, temperatura, oświetlenie, ruch – te parametry badane są przez czujniki umieszczone w doniczce. Lua wyposażona jest także w czytnik kodów QR.

Kilka lat temu studio Mu Design stworzyło Ulo – kamerkę w formie sowy, która komunikuje się za pomocą wyrazu oczu. Połączona z naszym komputerem lub telefonem na bieżąco przekazywała informacje. Poza podstawową funkcją, jaką jest monitorowanie domu, Ulo po prostu przyciąga wzrok swoim uroczym wyglądem. W nocy, tak jak sowa, potrafi obserwować otoczenie.

Pielęgnacja roślin dla niektórych ludzi staje się wyjątkowym wyzwaniem, kiedy do czynienia mamy z takiego typu interaktywną pomocą. Jeszcze nigdy posiadanie roślin nie było jednocześnie tak przyjemne i zabawne. Produkt można zamówić już teraz w pre-orderze, jednak firma planuje ropocząć wysyłkę w grudniu 2019 roku. Czy to nie wspaniały prezent na Święta Bożego Narodzenia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here