Kolorowy wszechświat słów – Emmanuelle Moureaux „Universe of words”

 

 

 @bielmagazine    @emmanuellemoureaux

Z okazji 100-lecia japońskich napojów bezalkoholowych francuska artystka Emmanuelle Moureaux 4 lipca 2019 r. przedstawiła nową instalację zatytułowaną „Universe of words” w tłumaczeniu „Wszechświat słów”, która zbiega się z festiwalem japońskiej gwiazdy Tanabata – czyli wieczór w którym spotykają się gwiazdy. W Japonii dzień Tanabata oznacza tradycję, w której ludzie piszą swoje życzenia na kolorowych kawałkach papieru i zawieszają je na bambusowych gałązkach.

Instalacja Emmanuelle Moureaux reinterpretuje to wydarzenie, przesuwając słowa w przestrzeni galerii, aby wzbudzić ciekawość i emocje odwiedzających. W ramach wystawy „100. rocznica kalpisów, spotkajmy się na Tanabata” praca zanurza odwiedzających w kolorowe kawałki papieru zawieszone pod sufitem. Jako najnowszy z serii „100 kolorów” Emmanuelle Moureaux, praca wykorzystuje pełne spektrum do komponowania intymnych i przemyślanych przestrzeni.

Instalacja składa się z około 140 000 hiraganów, czyli jednym z dwóch zapisów alfabetu sylabicznego dla języka japońskiego. Kołyszące się elementy są regularnie wyrównane w trójwymiarowych siatkach i zachęcają ludzi do wędrowania ścieżkami, które zostały przecięte przez kolorową instalację.

Musicie przyznać, robi wrażenie!

Żródło: Desingboom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułFashionMania Silesia
Następny artykułWHO IS PHAM?