,,Less” waste

 

Wielkimi krokami zbliża się jesień. Często jest to moment na uporządkowanie domu, wielkie sprzątanie czy wymianę garderoby. Większości z nas szafy pękają w szwach, a w co najmniej połowie ubrań nawet nie chodzimy. A co z nietrafionymi prezentami czy spontanicznymi zakupami, z których nie jesteśmy zadowoleni? Na ratunek przychodzi aplikacja Less. Narzędzie to służy do sprzedaży używanych ubrań, butów i dodatków (oczywiście tylko w dobrej jakości) i łączy to z funkcją portalu społecznościowego.

W obsłudze aplikacja jest dziecinnie łatwa. Po zarejestrowaniu możemy od razu przeglądać ubrania wystawione przez innych użytkowników. Jeśli jednak interesuje nas tylko pozbycie się zbędnych rzeczy w szafie, wystarczy zrobić zdjęcia ubraniom przeznaczonym na sprzedaż, wybrać rodzaj oferty spośród dwóch opcji – kup teraz lub licytacja – i wystawić je. Aplikacja jest darmowa oraz nie pobiera opłat i prowizji. Użytkownicy jednak sami decydują o kwestiach dostarczenia ubrań i formie płatności.

Aplikacja została stworzona w duchu minimalizmu. Jak możemy przeczytać na stronie less.today: ,,Wierzymy, że konieczna jest zmiana reguł gry w świecie mody i zakupów. Z aplikacją Less możesz być częścią tej zmiany, zaczynając od własnej szafy”. Na stronie możemy znaleźć także videotutoriale, które m.in. pomogą nam w sfotografowaniu ubrań na sprzedaż w sposób, który przyciągnie uwagę innych użytkowników.

Aplikacja daje również możliwość kontroli swoich zdobyczy, dzięki wirtualnej szafie: możesz dodać tam zdjecia ubrań, które potencjalnie zostaną wystawione na sprzedaż lub znajdziesz tam ubrania, które już zostały przez nas zakupione. Kontrolujemy także w łatwy sposób wpływy ze sprzedaży i nasze wydatki.

Dla wielu atutem może być także możliwość kupna ubrań od influencerów lub gwiazd, które korzystają z aplikacji jak np. Marina, Sara Bourc, Karolina Pisarek, Iza Miko i wiele innych.

Kupując używane rzeczy przyczyniamy się do mniejszej produkcji odpadów tekstylnych, czyli wspieramy kulturę recyklingu. Aplikacja daje nam możliwość wyrażania swojego stylu poprzez możliwość wyszukania modowych perełek. Dodatkowo aplikacja, co jak zawsze cieszy, powstała w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułPolski design
Następny artykułFashionMania Silesia