Podniebne Kino

Wkrótce na Cyprze na świeżym powietrzu zostanie otwarte kino zatytułowane Sky Cinema, zaprojektowane przez rosyjską firmę KATARSIS Architect, która zaprasza miłośników kina do oglądania ulubionych filmów na nocnym niebie!

Architektoniczna instalacja wygrała konkurs organizowany od 2017r. Cyprus School of Architecture (CYSOA) na publicznej plaży w Geroskipou w Grecji.

KATARSIS Architect chcieli zachować melancholijne uczucie leżenia na piasku w otoczeniu szumu fal i morskiej bryzy. Aby to zrobić, proponowany projekt jest lekką i przepuszczalną strukturą, która nie zakłóca ani nie zniekształca naturalnego otoczenia.

Półprzezroczysty baldachim, ozdobiony wzorami inspirowanymi tradycyjną cypryjską koronką, pełni również funkcję ekranu projekcyjnego powyżej, z miejscem na 25 osób.

 

@arch.katarsis

„Najbardziej naturalnym sposobem spędzania czasu na plaży jest leżenie i patrzenie na morze i niebo. W szczególności w nocy – do gwiazd. Pomyśl o tym, co niematerialne i wzniosłe. Projekcja filmu na chmurach jest idealna. Sky kino … Widzowie leżą bezpośrednio na piasku i patrzą w górę na ekran. Nasze kino to obraz prawdziwego, poetyckiego kina, którego najlepszym przykładem są marzenia. Film rozwija się gdzieś na wysokości, jak sen, a sam ekran staje się baldachimem, materialną projekcją wyobraźni, a jego cienki półprzezroczysty materiał oddziela widza od gwiaździstej nieskończoności. – KATARSIS Architekci”

 

Żródło: ArchDaily

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułCAPTURED SHINE
Następny artykułHolenderskie szklarnie fot. Tom Hegen