Polski design

@centrum_praskie_koneser     @targirzeczyladnych  @bielmagazine

Osoby, które zainteresowane są posiadaniem pięknych mebli, akcesoriów, tekstyliów, ceramiki pochodzących od polskich rzemieślników powinny wybrać się na święta polskiego designu. Jednym z nich są Targi Rzeczy Ładnych.

Targi Rzeczy Ładnych to dwudniowe wydarzenie, które ma miejsce dwa razy w roku w Warszawie. Doceniani są tam polscy twórcy designu. Podczas targów organizowane są różne warsztaty, wystawy, panele dyskusyjne. Jak możemy przeczytać na stronie targów: ,,Celem wydarzenia jest wspieranie i popularyzowanie polskiego designu. Inicjowanie dialogu między projektantami i producentami, konsumentami oraz mediami. Targi Rzeczy Ładnych integrują środowisko związane z designem tworząc wspólną, otwartą przestrzeń do dyskusji o roli i potrzebie estetyki w codziennym życiu”.

Dostępna jest także strona online targirzeczyladnych.pl, na której znajduje się ponad 3500 produktów polskich projektantów, takich jak meble, lampy, akcesoria, grafika, tekstylia i ceramika. Przedmioty te wykonane są z największą starannością, bardzo często ręcznie, przy wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów. Targi odbędą się 14-15 września w Centrum Praskim Koneser.

Innym wydarzeniem doceniającym polskich projektantów są Targi Designu Wzory, które również odbywają się dwa razy w roku. Idea, jaka przyświeca wydarzeniu ,,to nie tylko zakupy robione lokalnie podczas wydarzeń, ale także rozwijanie, wspieranie, edukacja i konsolidacja całej branży szeroko pojętych designerów. Collaboration is the new future – to hasło przyświeca nam, gdy projektujemy kolejne wykłady, konferencje, panele dyskusyjne i warsztaty. Rzemieślnicy mogą podzielić się swoją wiedzą na temat wytwarzania czy materiałów, projektanci zaprezentować lub sprawdzić swoje pomysły, a każdy z nas (oraz nasze dzieci!) dużo nauczyć na temat tworzenia przedmiotów do wnętrza, które będą ekologiczne, użyteczne i przede wszystkim piękne. Dlatego na Wzorach często możecie wziąć udział w zajęciach z recyklingu, florystyki, odnawiania retro zabytków”.

Wydarzenie to odbędzie się w dniach 21-22 grudnia w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie. To dobra okazja na kupno wyjątkowych świątecznych prezentów gwiazdkowych.

Wydarzenia te dają możliwość nabycia produktów, których nie dostaniemy w sklepie za rogiem czy w pierwszym lepszym centrum handlowym. Często są to produkty ekologiczne i tworzone z myślą o sprawiedliwym handlu (fair trade). Warto zainwestować w pięknie wykonane produkty i cieszyć nimi oko na co dzień w swoich domach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułEko sieciówka
Następny artykuł,,Less” waste