Responsible Fashion Awards

Responsible Fashion Awards

@bielmagazine @mskpu

Marki modowe coraz częściej tworzą swoje projekty w duchu ekologicznych i etycznych wartości, ale także pojawiają się nowe inicjatywy wspierające ten trend. Modę odpowiedzialną promuje konkurs Responsible Fashion Awards. To pierwsze takie wydarzenie dla projektantów mody, które docenia etyczne i ekologiczne wartości w modzie. Po raz pierwszy także tego typu konkurs organizowany jest w Polsce przez polskie firmy. Dodatkowo uczestnicy otrzymują tkaniny na realizację swoich projektów konkursowych.

Jak możemy przeczytać w załączonym na stronie MSKPU (Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru) katalogu elektronicznym, projektanci będą mieli do wyboru kilka tkanin: bawełnę organiczną, która produkowana jest z nasion niemodyfikowanych genetycznie, Tencel (Lyocell) produkowany z celulozy drzewnej, poliester z recyklingu – materiał syntetyczny, który produkowany jest z butelek PET, Modal pozyskiwany ze składnika roślinnego – głównie drewna bukowego, Sorona i Eco Vero. Zamki oraz guziki również tworzone są z naturalnych materiałów bądź recyklingu.

,,Naszą misją, zarówno MSKPU – jako placówki edukacyjnej, jak i LPP (właściciel marek: Mohito, Reserved, Cropp, House, Sinsay) – lidera w projektowaniu oraz produkcji odzieży w Polsce i Europie, jest szerzenie wiedzy związanej z CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu) oraz promocja ekologicznych i etycznych rozwiąza ń w branży tekstylnej”. Wiele zależy od projektantów, bo to w ich głowach rodzą się pomysły, które mogą zmienić branżę odzieżową na bardziej ekologiczną.

Konkurs skierowany jest nie tylko do profesjonalnych projektantów ubioru, ale także do debiutantów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z projektowaniem. Zwycięzcy otrzymają m.in. nagrody pieniężne, dwa roczne stypendia w MSKPU oraz możliwość zaprezentowania kolekcji w pokazie dyplomowym MSKPU.
Zgłoszenia można wysyłać do 18 września, natomiast zwycięzców poznamy 14 listopada.

Zdjęcia: Responsible Fashion Awards | MSKPU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here