Warstwy – Anna Glik

@bielmagazine @warstwy @annaglik

Krakowska artystka Anna Glik tworzy kolaże, wobec których nie da się przejść obojętnie. Budzą zachwyt kolorystyką, nietuzinkowymi pomysłami i przede wszystkim przykuwają uwagę formą wykonania. W kolażach występują głównie ludzie i zabawa ich sylwetkami. Ponadto, widać silną inspirację modą, sztuką i architekturą.

Niedawno Anna Glik została doceniona przez dom mody Hermes. Została poproszona o stworzenie 15 grafik bazujących na technice kolażu, które można znaleźć na oficjalnym profilu francuskiego domu mody. W swoje kolaże przepięknie wkomponowała ubrania i akcesoria marki Hermes, takie jak charakterystyczne apaszki, zegarki czy torby. Wszystkie prace tworzą wspólną całość. Nie są to typowe kolaże znane nam z dziecięcych lat, do których wykorzystywaliśmy nożyczki, klej i gazety, z których wycinaliśmy różne elementy. Artystka wykorzystuje obróbkę cyfrową do tworzenia swoich projektów.

Nasze polskie podwórko może pochwalić się także innymi artystami specjalizującymi się w tej formie sztuki. Piękne prace można znaleźć na instagramowym koncie @zlepki.collages. Artystka tworzy nie tylko piękne, tradycyjne kolaże, ale także umieszcza na nich różne poetyckie zdania. Ciekawym artystą jest także Tomasz Damm @cut_and_space, który również tworzy niebanalne prace z wykorzystaniem tradycyjnej metody kolażu. Warto zagłębić się w instagramowy świat i samemu znaleźć równie ciekawe propozycje.

Kolaż znany jest już od wielu lat, jednak dzięki dzisiejszym możliwościom technologicznym możemy tej technice artystycznej nadać nowy wyraz. Ta forma sztuki coraz częściej wykorzystywana jest jako rodzaj ekspresji artysty i odpowiedź na wiele wydarzeń obecnych czasów. Te często zupełnie nieoczywiste połączenia tworzą małe dzieła sztuki. Kolaże dają twórcom i ich odbiorcom ogromne pole do popisu wyobraźni.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anna Glik (@warstwy)

Zdjęcia: http://warstwyart.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułZjedz talerz i uratuj planetę!
Następny artykułDior, Blahnik i Gilson